TR81 Vlog

TR81 kanalında devam ettiğim “Deneysel vlog” yayınlarımı bulabilirsiniz.

#Dünya #NASA #4K
[4K] Bulutların üzerinde ki Dünyamız | TR81

Uluslararası Uzay istasyonundan çekilmiş bu görüntülerde Bulutlarla kaplı Dünyamızın uzaydan nasıl göründüğüne bir bakın. Son derece etkileyici.
Bu videoda uzaydan Kızıl Deniz boyunca Medine ve Mekke ile birlikte, Arap Yarım Adası batısı ve Afrika Kıtasının doğu kıyıları görünüyor.
Nil Nehri ve Mısır Piramitlerine uzaydan bakmak çok güzel bir duygu. Dünyamız bizim evimiz. Afrika’dan akıp gelen Nil nehrinin beslediği Nil deltası, uzaydan çok güzel gözüküyor. Üstelik bu görüntüleri 4K formatında izlemek çok daha keyifli. İzlediğiniz için teşekkür ederim. Videoma olumlu veya olumsuz yorum yapmayı unutmayınız, yorumlarınız benim için çok değerli.
Dünyamız, bizim için bir yuva olmanın dışında evrenle olan ilişkimizi bütünleyen yegane parçamız. Dünyadan uzaya bakmak kadar etkileyicidir Uzaydan Dünyamıza bakmak.
AÇIKLAMA ► Zaman içinde gezegenimizde neler yaşandığını biliyoruz… Dinozorlar, kocaman göktaşları, bilim ve mühendislikteki ilerlemeler, her biri bizim için kesinlikle çok önemliydi. Siz hiç gezegenimizin geleceği hakkında düşündünüz mü? Evrenimizin geleceğinde acaba bizi neler bekliyor? Bilim ve teknoloji nasıl gelişecek? Gelecek hakkında hep derin kaygılarımız olmuştur, bazılarımız geleceğimizi iyi olarak görür, bazılarımızsa karamsardır, bir çoğumuz ise düşündüklerimizin hiç bir zaman gerçekleşmeyeceğine inanırız. İster misiniz, hep beraber gelecekte bir tur atalım, bakalım neler olacak? Videomu izlediğiniz için teşekkür ederim.
All rights reserved by Omer Sen https://tinyurl.com/y3s68kl3
Kurgu, senaryo : Ömer Şen
Seslendiren : Deniz Sabitay
Music&stock videos By : envato.com
İnanılmaz uçak acil iniş videoları. Uçaklar çağımızın en inanılmaz ulaşım aracıdırlar. İstatiksel olarak diğerlerine göre en güvenli ulaşım aracı oldukları bilinmekte, bir uçağın başına bir olay gelse küçük büyük farketmeksizin bütün dünyada gündem oluyor, bütün haberlerde ondan bahsediliyor. İster istemez bütün herkesin ilgisini çekiyor. Uçaklar kadar onu kullanan pilotlarda çok önemlidir, kötü durumlarda pilotlar her zaman ön plana çıkarlar. Çoğu zaman Pilotlar bütün güçleriyle ustaca manevralar sergileyerek, uçaklarını yere indirmeyi başarmışlardır. İşte bende sizlere bu videoda dünyada kayıtlara geçmiş en inanılmaz inişi ve dolayısıyla bu inişleri başaran pilotları anlatacağım.
Eğer kameralar kaydetmeseydi bunları kimse bilmeyecekti, inanılmaz videolar, ilginç videolar, rüzgarda savrulan uçak, yıkılan depo, aşırı yükten devrilen kamyonlar, inanılmaz derecede şiddetli rüzgarda uçan insanlar, suyun üzerinde yürüyen adam. Hepsi bu videoda.
Herkese Merhaba, hepimiz Mars’ta yaşam olup olmadığını merak ediyoruzdur. Bu merakımızı giderebilmek için insanoğlu olarak Mars’a pek çok sonda gönderdik ve halen daha göndermeye devam ediyoruz, yakın gelecekte insanlı Mars yolculuklarıda planlıyoruz. Birgün Mars’a ayak basabilirsek orada nasıl hayatta kalacağımızda büyük bir muamma. Mars’ın zorlu yaşam koşullarını gönderdiğimiz sondalar sayesinde öğrendik. Peki ya orada bu zorlu yaşam koşullarına dayanabilecek canlılar var mı? Bizler Mars’ın zorlu yaşam koşullarına dayanabilecek canlıların var olup olmadığını sorgulamaya devam ede duralım, aslında benzer zorlu yaşam koşullarının burada: yani gezegenimiz Dünya’da var olduğunun farkında mıyız!

Rusya’nın Sibirya bölgesinde yoğun olarak yaşayan Ren Geyiklerinin bulunduğu bir bölgede kontrole çıkan üç kişilik ekip kontrol ettikleri alanda kara saplanmış bir hayvan farkettiler, yanına yaklaştıklarında ise bunun bir beyaz ren geyiği olduğunu ve yaşadığını gördüler, hızlıca geyiği kurtarmak için harekete geçtiler ve ortaya bu mutluluk verici görüntüler çıktı. Bu insanları canı gönülden kutluyoruz.
Samothraki yani bizdeki ismiyle Semadirek Adası, Yunan adaları içinde en özgün, en sakin adalardan biridir. Yüksek bir dağın(1620mt.) eteklerinde, yeşilliğin içinde, seyrek nüfusu sayesinde sessiz ve ulaşımın zor olması sebebiyle turizmden de bir kadar nasibini alamamış, doğal güzellikler ile dolu bir yer. Şimdi videoyu izlerken sesi açın ve bu güzelliği izlerken bir an olsun ruhunuzu dinlendirin.
Anne ördek ve yavrularıyla birlikte sokakta gezmeye çıkmışlar. Ördekleri gören insanlar onların güvenli bir şekilde sokaktan uzaklaştırıp doğal ortamlarına dönmelerini sağlıyorlar.
Reklamlar