Rusya Günlüklerim

Kremlin, Türkiye ile uçuşların askıya alınmasını yorumladı.

Selamlar!

Haberlerde mutlaka izlemişsinizdir, tamda turizm sezonu öncesi Rusya Türkiye’ye uçuşları yine durdurma kararı aldı.

Rus basını ısrarla bu kararın dün Türkiye’yi ziyaret eden Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky’le alakası olduğunu yorumlarken bugün bu soruya Kremlin cevap vermiş.


Kremlin yönetiminin başkan yardımcısı, Zelensky’nin gezisi ile uçuş kısıtlamaları arasındaki olası bağlantı hakkındaki bir soruyu yanıtlayarak “Hayır. Bu, endişe verici epidemiyolojik durumdan kaynaklanıyor,” demiş.

Elbetteki Türkiye’de son zamanlarda salgın vaka sayısı oldukça artmış durumda, durum kötü gidiyor ama Rusya’da ki durum çok mu iyi diye insan soramadan edemiyor. Rusya’da ki durumun Türkiye’den aşağı kalır tarafı yok, rakamlar küçük gözükmekle birlikte farklı mutasyonlu virüsler Rusya’ya çoktan giriş yaptı, üstelik Rus yetkililerin açıkladığı gibi Rusya’ya giren virüsün tek kaynağı Türkiye değil.

Her neyse, onun virüsü fazla benim ki az şeklinde bir atışma çok saçma, Rusya’da yaşayan biri olarak salgının Rusya’da dışarıdan göründüğünden çok daha etkili olduğunu görüyorum, Türkiye’de artan vaka sayısını bahane edip sadece charter seferleri 1 Hazirana kadar kaldırılabilecekken bununla yetinilmeyip normal tarifeli seferlerinde kaldırılmış olması ve zamanlaması itibariyle çok manidar.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: